4614 446 (604) 1+

ارتباط با احمد تاج دینی

بهترین محل برای قراردادن هشتگها در اینستاگرام کجاست؟

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

بهترین محل برای قراردادن هشتگها در اینستاگرام کجاست؟

سوال فوق مطلبی است که همیشه در باره آن بحث می شود. واقعا بهترین جا برای هشتگها کجاست؟ در قسمت Caption و یا در اولین کامنتی که بعد از پست گذاشته می شود؟
آیا واقعا اهمیتی دارد که هشتگها را در کدام قسمت قرار دهید؟ آیا برای مردم مهم است؟ اینها سوالاتی است که همیشه وجود دارد.
کوتاهترین پاسخ به سوال فوق این است که محل قرار دادن هشتگها اهمیت زیادی ندارد.
از نقطه نظر تکنیکی، هیچ تحقیقات اثبات شده ای وجود ندارد که اثبات کرده باشد بهترین محل برای قرار دادن هشتگها کجاست. تنها مورد رسمی که وجود دارد این است که اگر شما از هشتگهای خیلی متداول و معروف استفاده کنید ( که من به شما پیشنهاد میکنم از آنها استفاده نکنید، چون باعث جذب Spammerها و رباتها می شود) بهتر است آنها را در قسمت Caption قرار دهید. منظورم هشتگهایی شبیه love , #happy# است.
چرا؟
چون پستهای اینستاگرام بطور زمانبندی شده، در مجموعه هشتگهای جستجو شده در اینستاگرام، بر مبنای ترتیب زمانی ای که هر پست share شده است، نمایش داده می شوند. و نه بر مبنای زمانی که هشتگها اضافه شده اند . بنابر این اگر شما از هشتگهای بسیار معروف استفاده کنید، هر ثانیه برای شما مهم است و گذشتِ هر ثانیه می تواند پست شما را تحت تاثیر بگذارد. پس اگر برای پست کردن یک کامنت و اضافه کردن هشتگها به کامنتتان 30 ثانیه را به هدر دهید، در واقع زمان بسیار زیادی را از دست داده اید. این زمان برای اینکه پست شما در موتور جستجوی هشتگها قرار بگیرد، زمان بسیار زیادی است، در نتیجه لایکهای بسیار زیادی را از دست خواهید داد.
این امر در مورد هشتگهای خیلی معروف صادق است. منظور من دهها میلیون پست است. اگر محتوای پستهایتان چیزی کمتر از دهها میلیون پستی است که روزانه با هشتگهای خیلی معروف آپلد میشوند، به هدر دادن چند ثانیه برای قرار دادن هشتگها در قسمت کامنت باعث میشود پست شما مخاطبین بسیار زیادی را از دست دهد و کاملا بی ارزش شود.
در نتیجه اگر از هشتگهای خیلی معروف استفاده نمیکنید، محل قرار دادن هشتگها خیلی مهم نیست و به سلیقه شخصی شما مربوط می شود.
بعضیها دوست دارند caption را بنویسند، هشتگهایشان را اضافه کنند و پستشان را ارسال کنند. در نتیجه همه هشتگهایشان را در سمت caption قرار می دهند. برخی هم معتقدند که قرار دادن هشتگها در caption حواس مخاطب را پرت می کند. سابقا برخی تمام هشتگهایشان را در قسمت کامنت قرار می دادند چون وقتی در اینستاگرام پست را scroll down  میکردید، تمام caption را می دیدید.  اما این روزها تمام مطلب caption نمایش داده نمی شود و در صورت تمایل می توانید الباقی caption را ببینید.
قرار دادن هشتگها در اولین کامنت باعث می شود تصویرِ caption تمیزتر به نظر برسد
خیلی ها هم هشتگ برند ویا هشتگ مربوط به یک کمپین خاص را در قسمت  captionگذاشته و الباقی هشتگهایشان را در قسمت کامنت قرار میدهند. همه این کارها درست است. ببینید کدام برای مخاطبینتان بهتر جواب می دهد.
در واقع برای خیلی از مردم دیدن هشتگها مهم نیست. اینجا اینستاگرام است و باید توقع دیدن هشتگها را داشته باشید. همه میداند که هدف شما از استفاده کردن هشتگها آزرده کردن مخاطبین نیست.

در خبرنامه شرکت کنید و از آخرین تخفیف ها مطلع شوید

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

برای دیدن این دورۀ رایگان

مشخصات خود را وارد کنید

تماس باما