4614 446 (604) 1+

ارتباط با احمد تاج دینی

شش حقیقت در مورد کسب و کار در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

مواردی که در کسب و کار آنلاین و شبکه های اجتماعی، خصوصا اینستاگرام باید مد نظر داشته باشید:

اول: کسب و کارهای کوچک برندها را خواهند خورد

در صفحه اینستاگرام و شبکه های اجتماعی برندهای معروف، کالاها با عکسهای فوق العاده وجود دارد. اما این برندها با قلب بازدیدکننده ها ارتباط برقرار نمی کنند. اصالت ندارند و داستانی برای گفتن ندارند. و این فرصت مناسبی برای شماست .
اگر وبسایتتان شبیه وبسایت شرکتهای بزرگ باشد احتمالا شکست خواهید خورد. نباید وارد این بازی شوید. باید با اصالت و احساساتِ خود با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید، کاری که برندها نمی توانند انجام دهند.  برندها خسته کننده اند. از مزیتِ خودتان استفاده کرده و آنها را نابود کنید.

دوم: فیلم و ویدئو برنده است

کاربرد ویدئو در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام روز به روز بیشتر می شود. هر کس میتواند با موبایلش ویدئویی با کیفیت بسازد.
در مقابل دوربین تخصصتان را توضیح دهید و بگوئید که چرا کارتان را دوست دارید. فیلمی بسازید که داستان شما را بازگو کند. این کار روش بسیار مناسبی برای متمایز شدن است. اگر نمی خواهید جلوی دوربین ظاهر شوید، عکسهایتان را به ویدئوی تیلیغاتی تبدیل کنید.
مصاحبه هایی که در برندهای بزرگ نشان داه می شود با مخاطب ارتباط یرقرار نمی کند. ولی شما میدانید و میتوانید با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید. شما هر روز با مشتری ارتباط دارید در حالی که مدیر فلان شرکت با مردم ارتباط ندارد.
با فیلم، احساسات و اصالت کارتان را به نمایش بگذارید. چیزی متفاوت ارائه کنید. لازم نیست که کیفیت بالائی داشته باشد. همان دوربین تلفن همراه کافی است. در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی کسی توقع ندارد داستان شما کیفیت آنچنانی داشته باشد. همه توقع دارند که چیزی متاوت ارائه کنید، حتی اگر شده فیلمی که با یک دوربین موبایل ساخته شده باشد.

سوم: اولویت با تلفنهای همراه است

باید به موبایل اهمیت داد چرا که فرهنگ استفاده از موبایل روز به روز بیشتر می شود.. برای بسیاری از شرکتها، منبع اصلی ترافیکشان از موبایل است.  اگر درحال ساختن وبسایت برای خودتان هستید، این سایت باید بر روی موبایل درست کار کند.

چهارم: هزینه های تبلیغات افزایش خواهد یافت

برندهای بزرگ تبلیغاتشان را از روش سنتی به سویاینستاگرام و شبکه های اجتماعی تغییر داده اند. اما نگران نباشید، برای شما فرصت هست. اگر بازار هدف و مخاطبین خود را می شناسید، در یک منطقه جغرافیایی یک کمپین راه بیندازید. و یا یک مسابقه در اینستاگرام برگزار کنید. با این روش فالوورهای بسیاری جمع خواهید کرد.

پنجم: تبلیغات از طریق تاثیرگذاران Influencers میترکاند

این روش بازاریابی از طریق افرادی است که در اینستاگرام فالورهای زیادی دارند و می توانند روی فالورهایشان تاثیر بگذارند تا کالای شما را خریداری کنند. یک چیزی شبیه بازاریابیِ دهان به دهان word of mouth.
برخلاف اکثرروشهای بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی، این روش مجانی نیست، اما اگر درست انجام شود نتیجه خوبی می گیرید. از طریق تاثیرگذاران واقعی می توانید نتایج خوبی بگیرید. با اینکه قیمت این افراد درحال بالا رفتن است اما تبلیغات از طریق آنها هنوز ارزان است .
موج بعدیِ تبلیغات، موجِ تاثیرگذاران است. ده تا ازاین افراد را که می توانند روی مخاطبین و بازار هدف شما تاثیر بگذارند را پیدا کنید و ببینید که چطور می توانند کسب و کار شما را معرفی کنند. اجازه دهید خودِ آنها پیامها و روش ارتباط با مخاطبین را کنترل کنند. چون آنها زبانِ فالورهای خودشان را می دانند. روش ارتباط با مخاطبین را به آنها دیکته نکنید.
برای شروع نیاز است لیستی از اکانتهای بزرگ در بازار هدفتان را پیدا کنید. مثلا اگر محصولات آرایشی می فروشید، به اکانتهای بزگ و بلاگرهای زیبایی (Beauty Bloggers) نیاز دارید. آنها ا پیدا کرده و فالو کنید. یکی از بهترین روشها، استفاده از Webstagram برای پیدا کردنِ نزدیکترین هشتگهای صنعتِ شما است که نتوانستید تا کنون آنها را پیدا کنید.
وقتی در حال جستجوی کلمات کلیدیِ خود هستید، این برنامه نه تنها کلماتِ مربوطه، بلکه اکانتهای تاپِ اینستاگرام مرتبط با آن کلمات را نیز نشان می دهد. در پروفایلهای بدست آمده بدنبال این اطلاعات باشید:

  • تعداد followingهای زیاد : معمولا بین 20هزار تا 200 هزارتا
  • آدرس ایمیل در پروفایل

اگر در پروفایلِ این افراد آدرس ایمیلشان باشد معمولا بدین معنی است که آنها نسبت به اینکه در مورد پستهای شما تبلیغ کنند مشکلی ندارند. می توانید به آنها ایمیل بزنید و از آنها هزینۀ تبلیغات را بپرسید. اما اگر کالائی اورجینال و منحصر بفرد میفروشید، می توانید کالایتان را برای آنها بفرستید تا برای کالای شما یک ریویوReview پست کنند. از آنجایی که نظرِاین افراد بر روی فالورهایتان تاثیر میگذارد، احتمال اینکه کالای شما فروخته شود زیاد است.  برخی از دلایل استفاده از این روش:

  • در سال 2017، بیش  از 615میلیون یوزر از adblock استفاده میکنند. این یدین معنی است که نباد روی روشهای سنتی بازریابی تکیه کرد.
  • جوانها بیشتر تحت تاثیرتبلیغات در اینستاگرام وشبکه های اجتماعی قرار دارند و روشهای سنتی بازاریابی تاثیر کمی بر روی آنها دارد. هر قدر تعداد بیشتری از مردم در شبکه های اجتماعی در مورد برند شما صحبت کنند، در موتورهای جستجو از رنکینگ بالاتری برخوردار خواهید شد.
  • بازاریابی از طریق دهان به دهان 37% تاثیر بیشتری از بازاریابی به روش تبلیغات پولی دارد. و بازاریابی از طریق تاثیرگذاران و شاخهای اینستاگرام هم در واقع مثل بازاریابی دهان به دهان است.
  • تعداد یوزرهای اینستاگرام در سال 2018 به بیش از 800 میلیون رسیده است. سن 68% کسانی که با اینستاگرام کار می کنند بین 13 تا 24 سال است و بطور معمول در اینستاگرام برندها را فالو میکنند.

ششم: محتوای پستها

باید چیزی را در کسب وکارتان پیدا کنید که بتوان هر روز در موردش صحبت کرده و محتوا بگذارید. می توانید داستانِ افرادی را که با آنها کار می کنید و یا داستان مشتریانتان را بیان کنید. تخصص خودتان و یا اینکه چرا این کار را دوست دارید را به نمایش بگذارید. میتوانید عقایدتان را در مورد آینده صنعتتان بیان کنید. ویا سوال مطرح کرده و به مخاطبانتان پاسخ دهی.
در مورد کالاهایتان که فروش نمی روند، پیشنهاد بگیرید و نظرسنجی کنید. راحت باشید. خودتان باشید و با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید. پشت صحنه کارتان را نشان دهید و نشان دهید که مثلا چگونه یک پیتزا را تولید میکنید. زندگی روزمره تان را نشان دهید .

در خبرنامه شرکت کنید و از آخرین تخفیف ها مطلع شوید

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

برای دیدن این دورۀ رایگان

مشخصات خود را وارد کنید

تماس باما