4614 446 (604) 1+

ارتباط با احمد تاج دینی

پتانسیل بازاریابی و اینستاگرام مارکتینگ در دنیا و در ایران

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

آیا اینستاگرام مارکتینگ ارزش سرمایه گذاری دارد؟

با پیدا شدن سر و کلۀ تلفن های همراه، فرهنگ خرید مردم کاملا عوض شده است.۸۰ درصد خریداران از تلفن های همراه برای پیدا کردن کالای مورد نظر استفاده می‌کند. همچنین از تلفن‌های همراه برای پیدا کردن ریویوهای مربوط به کالا و مقایسه قیمت های مختلف اجناس به صورت آنلاین استفاده می‌شود. چراکه تلفن های همراه کوچک و قابل حمل هستند و اکثر مردم ۲۴ ساعته یک تلفن همراه هوشمند در جیب خود دارند. اگر می خواهید کسب و کار موفقی داشته باشید بایستی از این موج استفاده کنید و این موج تلفن های همراه سوار شوید.

استفاده از شبکه های اجتماعی کم هزینه ترین روش برای تبلیغات است. شاید تا چند سال قبل اگر قرار بود سرویس یا کالایتان را در معرض دید مخاطبین قرار دهید مجبور به صرف هزینه گزافی بودید. در گذشته فقط شرکتهای بزرگ قادر بودند کالایشان را در معرض دید مشتریان قرار دهند. اما امروزه شرکتهای کوچک با هزینه ناچیز قادر به رقابت با شرکتهای غول پیکر هستند و در حال گرفتن سهمی هستند که قبلا حتی فکرش نمی کردند.

 

 شرکت ها می توانند از طریق شبکه های اجتماعی به مشتریان خود دسترسی داشته و به آنها نشان دهند که در زمینه مورد نظر فعال هستند و باعث میشود که با مخاطبین خود ارتباط مستقیم برقرار شود.

آماری از کاربران و خریداران در اینستاگرام

یکی از مهمترین پلتفرم های شبکه های اجتماعی اینستاگرام است که بیش از یک بیلیون کاربر ماهانه فعال و ۵۰۰ میلیون استوری روزانه دارد.

۸۰ درصد کاربران اینستاگرام حداقل یک بیزینس را فالو میکنند و ۷۲ درصد کاربران می گویند که حداقل یک محصول از طریق اینستاگرام خریداری کرده اند .

بدون شک، اینستاگرام یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی موجود است و کاملاً مطمئن هستیم و مجدد تکرار می کنم  اگر بازاریابان و کسب و کار ها آن را نادیده بگیرند سهم بزرگی از بازار را از دست خواهند داد ‌.

شما چه یک پرسونال برند باشید یا مدیر تبلیغات یک شرکت بزرگ و یا بیزینس کوچکی داشته باشید، داشتن استراتژی برای بازاریابی در اینستاگرام یک باید است.

کسب و کار شما چه در اینستاگرام باشد یا یک فروشگاه فیزیکی داشته باشید، در پایان هر روز تنها چیزی که یک کاسب نگران آن است فروش است. فروش تنها نگرانی هر کسب و کاری است و به احتمال زیاد به دلیل حضور شما در این دوره نیز بابت همین نگرانی است.

بیش از یک سوم کاربران اینستاگرام از اینستاگرام برای خرید یک محصول آنلاین استفاده کرده‌اند و احتمال خرید مجدد این افراد ۷۰ درصد بیش از کاربرانی است که از اینستاگرام استفاده نمی کنند.

حال اجازه دهید کمی به جزئیات این مطلب به پردازیم. بیش از یک بیلیون کاربر فعال ماهانه در اینستاگرام هستند بنابراین یک سوم این افراد یعنی ۳۳۳.۳۳۳.۳۳۳ کاربری هستند که به صورت آنلاین در اینستاگرام خرید میکنند!!!

پتانسیل اینستاگرام مارکتینگ در ایران 

ایران هفتمین کشور در دنیا است که از اینستاگرام استفاده می کند. از جمعیت 80 میلیون نفری ایران، 30% کاربر اینستاگرام هستند. یعنی 24 میلیون نفر در ایران کاربر اینستاگرام هستند. و اگر یک سوم این افراد در اینستاگرام خرید کنند، 8 میلیون خریدار ایرانی در اینستاگرام هستند که آماده خرج کرد پولشان هستند…..به این موضوع فکر کنید….8 میلیون خریدار سرگردان….!!!!

فقط خواستم قبل از اینکه راجع به مزایای دیگر اینستاگرام صحبت کنم، ذهنیتی درباره پتانسیل بالای تعداد مشتریان پلتفرم داشته باشید. این افراد می توانند مشتری بعدی شما باشند! 

اگر بیزینس شما در اینستاگرام حضور نداشته باشد آیا می‌توانید به این مشتری ها دسترسی داشته باشید؟

۵۰ درصد کاربران اینستاگرام هر روز پروفایل بیزینس ها را چک می کنند

اما اگر شرکت شما و کسب و کار شما در بین این بیزینس ها نباشد آیا آنها شما را پیدا خواهند کرد؟

به اینستاگرام به عنوان دست کمکی و یا روشی برای گسترش بیزینس خود نگاه کنید. هر قدر حضور شما در اینستاگرام بیشتر باشد احتمال دیده شدن کسب و کار شما توسط مشتریان بالقوه بیشتر خواهد بود.

آیا سرمایه گذاری در اینستاگرام ارزشش را دارد یا خیر؟

 

همچنین ۷۵ درصد کاربران اینستاگرام کسانی هستند که نسبت به تبلیغات و محتوای گذاشته شده در اینستاگرام عکس العمل نشان می دهند. بدین معنی که بعد از دیدن پست شما از وب سایت تان بازدید می‌کند.

پست های تبلیغاتی در اینستاگرام مقوله دیگری است. آمار درباره پست های تبلیغاتی اینستاگرام نشان می‌دهد که ۷۵ درصد کاربران اینستاگرام نسبت به این تبلیغات عکس العمل نشان می دهند و روی دکمه خرید یا تماس با ما کلیک می کنند.  حتی اگر مردم در اولین بازدید و در اولین کلیک خرید نکنند، با اطلاعات به دست آمده از آن ها می توانید آن ها را از طریق تبلیغات آتی Retarget کنید و در نهایت با ارسال محتواهای مختلف آنها را به خریدار تبدیل کنید.

امیدوارم به این نتیجه رسیده باشید که ضرورت استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی حقیقتی غیر قابل انکار و یک باید برای بیزینسها است.

اگر هنوز مطمئن نیستید، مقاله بعدی را مطالعه کنید.

اگر سوالی دارید بپرسید، 

من اینجا در خدمت شما هستم و خوشحال میشم به سوالات شما پاسخ دهم و داستان‌های موفقیت شما را بشنوم تا آن را با دوستان دیگربه اشتراک بگذاریم.

امیدوارم که برقرار باشید و همیشه لبخند بزنید و ممنونم که من را همراهی می کنید. مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما هستم.

 

 

 

 

در خبرنامه شرکت کنید و از آخرین تخفیف ها مطلع شوید

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

برای دیدن این دورۀ رایگان

مشخصات خود را وارد کنید

تماس باما