4614 446 (604) 1+

ارتباط با احمد تاج دینی

چرا از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده کنیم؟ (قسمت دوم)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

ادامه از قسمت قبل……

اینستاگرام تنها مجموعه ای از تصاویر زیبا نیست، بلکه قسمتی از استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار ها است. امروزه مردم با محتوای دیجیتال تعامل بسیار زیادی دارند و دیجیتال مارکتینگ یکی از المان های شبکه های اجتماعی است که نقش حیاتی در بازاریابی برای شرکتها دارد.

واضح است که اینستاگرام فقط برای استفاده شخصی نیست.اکنون اینستاگرام یک پلتفرم جهانی است که به برند ها اجازه می دهد محتوای خود را Humanize کرده، محصول شان را نمایش دهند و با مخاطبین خود تعامل و ارتباط داشته باشند.

از طرفی، کاربران اینستاگرام فقط کاربران اکتیو نیستند بلکه کاربرانی هستند که با پست ها تعامل دارند. این تعامل فرصت بی نظیری است که در اختیار بازاریابان و کارآفرینان قرار دارد.

در مقاله قبل به شش نکته اشاره کردم. در این قسمت نکات دیگری را مطرح میکنم.

 

۷- محوریت اینستاگرام بر داستانگویی است

مردم عاشق داستان هستند. از دوران کودکی با داستان ها آشنا شدیم .داستان گویی جزئی از طبیعت انسان است. و از دیدگاه کسب و کار، گفتن یک داستان جالب روشی فوق العاده برای ایجاد ارتباط احساسی و emotional با مخاطبین است.

به اشتراک گذاری محتوای ویژوال بهترین روش برای معرفی خودتان است و روشی است که با آن می توانید با  مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنید. در بازاریابی باید مشتری را در مرکز توجه قرار دهید. بنابراین در پست هایی که می گذارید نباید فشاری برای خرید بر روی مشتری باشد. در عوض با ایجاد ارتباطی انگیزشی و عاطفی با مشتری می توانید برند خود را بزرگتر کرده در نهایت مشتری های همیشگی و وفادار برای خود بسازید.

نکته:  از استوری های اینستاگرام برای ایجاد کلیپ های جذاب استفاده کنید که پشت صحنه کسب و کار شما را نشان دهد و به کمک آن بتوانید انسان بودن و پرسونالیتیِ پشت برند تان را به دیگران نشان دهید.

استوری های اینستاگرام روشی ایده آل برای نشان دادن پشت صحنه کسب و کار است. مردم دوست دارند بدانند پشت صحنه برندی که از آن خرید می‌کنند چه می گذرد. به عنوان مثال اگر شما یک رستوران دارید می توانید در استوریهای خود به مشتری های خود نشان دهید که چگونه هر روز از مواد تازه برای درست کردن غذا استفاده می کنید.

همچنین اگر می خواهید پست جدیدی بگذارید یا قصد دارید از یک تکنیک جدید بازاریابی استفاده کنید، ولی نسبت به آن مطمئن نیستید، می توانید آن را در استوری اینستاگرام تست کرده و در مدت ۲۴ ساعت ببینید  عکس العمل مردم چیست . اگر مردم با آن Engage شدند، می توانید با نظر سنجی مردم این تکنیک جدید خود را پیاده کنید.

در صورتی که استوریِ فوق‌العاده‌ای دارید که مردم از آن استقبال کرده اند، می توانید آن را Save کرده و در قسمت Story Highlight پروفایل خود قرار دهید. از این قسمت می توانید برای نشان دادن سوالات متداول مشتریان، کارهای روزمره و یا تقسیم بندی محصولات خود استفاده کنید. یکی از بزرگترین مزایای مزایای هایلایت این است که بعد از ۲۴ ساعت پاک نمی شود، در حالی که استوری های اینستاگرام بعد از ۲۴ ساعت پاک خواهد شد. اینجا شما هستید که در مورد طول عمر هایلایت ها در پیج خود تصمیم گیری می کنید. در قسمت هایلایت می‌توانید از آیکون های جذابی استفاده کنید که جلب توجه کند.

۸- از طریق اینستاگرام مارکتینگ می توانید به افراد بسیاری دسترسی پیدا کنید

هنگام استفاده از اینستاگرام هشتگ ها بهترین راه برای قرار دادن محتوای شما در معرض دید افراد هستند. حتی می توانید از تبلیغات اینستاگرامی استفاده کنید تا مشتری های بالقوه بیشتری محتوای شما را ببینند.

نکته: توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از هشتگ ها یا استفاده از هشتگ های غیرمجاز می‌تواند تاثیری منفی روی عملکرد پست شما داشته باشد

 

۹– اینستاگرام به فیسبوک لینک شده است

احتمالا می دانید که فیس بوک مالک اصلی اینستاگرام است اما هنوز فیسبوک و اینستاگرام دو پلتفرم مجزا هستند. با لینک کردن اینستاگرام و فیسبوک می‌توانید مخاطبین خود را افزایش دهید. اگر تبلیغی را در فیس بوک اجرا کنید می توانید آن تبلیغ را همزمان در اینستاگرام هم داشته باشید. و یا اگر محتوایی را در اینستاگرام منتشر می کنید می توانید آن محتوا را به طور اتوماتیک در فیسبوک نشان دهید. لینک کردن اکانت ها به یکدیگر بسیار مفید است چرا که با این روش می‌توانید در وقت خود صرفه جویی کنید.

۱۰– توانایی استفاده از تبلیغات در اینستاگرام

البته اجرا کردن تبلیغات در اینستاگرام برای ایران بسیار مشکل و تقریباً غیر ممکن است. اما اگر مخاطبین شما در خارج از ایران هستند استفاده از تبلیغات اینستاگرام و فیسبوک را شدیداً به شما توصیه می کنم. اگر میخواهید به افراد بیشتری دسترسی داشته باشید و اگر به دنبال فالوور های بیشتری هستید حتما به تبلیغات احتیاج دارید. در مورد تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام مجزا صحبت خواهیم کرد.

۱۰– پتانسیل همکاری با شاخهای اینستاگرام و اینفلوئنسرها

هنگامی که در شروع فعالیت خود هستید میتوانید از اینفلوئنسرها کمک گرفته و به فالوور های آنها دسترسی داشته باشید.شما در ابتدای کار فالوورهای زیادی ندارید اما با استفاده از این فرمان سرها به تعداد بسیار زیادی فالوور دسترسی پیدا کرده و می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید. با این روش برند شما به دیگران معرفی شده و می توانید کالای تان را به افراد بیشتری بفروشید.

اگر سوالی دارید بپرسید، من اینجا در خدمت شما هستم و خوشحال میشم به سوالات شما پاسخ دهم و داستان‌های موفقیت شما را بشنوم تا آن را با دوستان دیگربه اشتراک بگذاریم.

امیدوارم که برقرار باشید و همیشه لبخند بزنید و ممنونم که من را همراهی می کنید. مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما هستم.

 

 

در خبرنامه شرکت کنید و از آخرین تخفیف ها مطلع شوید

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

برای دیدن این دورۀ رایگان

مشخصات خود را وارد کنید

تماس باما