4614 446 (604) 1+

ارتباط با احمد تاج دینی

روشهای ایجاد 1000 فالوور واقعی در اینستاگرام

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

روشهای ایجاد 1000 فالوور واقعی در اینستاگرام

پست کردن در ساعتها و روزهای مناسب

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام ساعت 5 بعد ازظهر، 2 صبح و 10 شب است. فلسفه پشت این قضیه این است که مردم ساعت 5 از کار روزانه و مدرسه وغیره آزاد شده و فرصت گشت و گذار در اینستاگرام را دارند. در ساعت 10 شب، برندهای معروف و یا Top Userها فعال نیستند و در واقع رقابت کمتری در این ساعت وهمچنین ساعت 2 صبح وجود دارد. درست است که در این ساعتها افراد کمتری آنلاین هستند، ولی از طرفی رقابت کمتری هم در این ساعات وجود دارد.
بررسی کنید که پستهایتان در چه زمانی بیشترین engagement را دارند. قاعدتا بیشترین engagement در اواسط هفته است. در اینصورت بهترین مطالبتان را دوشنبه ها ساعت 2 صبح (یا 5 بعدازظهر ویا 10 شب) پست کنید.
عکسهایتان را کمی بعد از شام پست کنید . همچنین عکسها را در مناسبتهای خاص آپلُد کنید.
عکسهایتان را آخر هفته پست نکنید ممکن است مردم آنها را ببینید ولی شاید ترجیح دهند از آخر هفته شان بیشتر لذت ببرند تا اینکه در اینساگرام بچرخند.

پستهای مخاطبینتان را لایک کرده و روی  آن کامنت بگذارید

مثلا اگر یک اکانت بیزینسی در اینستاگرام دارید، سراغ صنعت مربوطۀ خودتان بروید، اکانتهای مورد نظر ومشابه اکانت خودتان را پیدا کنید. ببینید چه کسانی با تصاویر آنها ارتباط برقرار کرده اند. سپس عکسهای آنها را لایک کنید. نیازی نیست که آنها را فالوو کنید. فقط کافی است آنها را لایک کرده و در نهایت کامنت بگذارید. به احتمال زیاد شما را فالوو خواهند کرد.
روزی چند دقیقه برای این کار اختصاص دهید. طبق آمار برای هر صدتا عکسی که لایک می کنید، بیست و یک لایک و 6 فالوور ایجاد میکنید.

از بهترین هشتگها استفاده کنید

هدف شما در اینستاگرام،engage کردن مخاطبانِ فعلی و افزایش تعدادفالوورها است. با پست کردن عکسهای جدید و جالب، ارتباطِ مخاطبانِ موجودتان را بیشتر می کنید. اما برای رشد کردن، استفاده مناسب از هشتگها بسیار مهم است.  باید هشتگها را درست انتخاب کنید. هشتگهایی که نه تنها بیان کننده و تعریف کننده برندتان هستند، بلکه هشتگهایی هستند که در اینستاگرام جستجو(search) می شوند.
برای پیداکردنِ هشتگهای مرتبط، از برنامه های آنلاین شبیه IconoSquare  یا Webstagram استفاده کنید. مثلا برای پیدا کردن هشتگهای مرتبط با لباس مردانه، اگر کلمه لباس_مردانه را در Webstagram جستجو کنیدبه هشتگهای مناسبی میرسیم که حتی تعداد دفعات استفاده شده از آنها را در اختیارتان می گذارد. در تاریخ نگارش این متن به این هشتگها میرسیم:
#لباس_مردانه   64205 پست
#لباس_مردانه_ترک    7734 پست
#لباس_مردانه_جدید      1238 پست
و الی آخر
با این تمرین، کلمات کلیدی صنعت و برندتان را جستجو کنید و یک لیست کامل از هشتگهای کلیدی تهیه کنید.  فراموش نکنید که اینستاگرام اجازه استفاده از حداکثر 30 هشتگ را در هر پست به شما میدهد. هشتگهای عمومی بعد از مدتی تغییر می کنند. بنابراین هر چند وقت یکبار به کلماتِ کلیدیِ هشتگهایتان سر زده و مطمئن شوید که بهترین کلمات انتخاب شده باشند.
برای هر کالا یا کتگوریِ کالا در فروشگاهتان بررسی کنید که متداولترین هشتگهای اینستاگرام مربوط به آن کالا و یا اطراف آن کالایتان چیست. با این روش به 15 الی 20 هشتگِ عمومی برای هر کتگوری می رسید. همچنین 5 تا 10 هشتگِ عمومی که بیان کننده کالای شما در حالت کلی است برسید.
در نهایت یک لیست از هشتگهای خاصِ محلی(local Specific Hashtags) بسازید.
به عنوان مثال اگر کار شما فروش جوراب زنانه است، هشتگهای پیشنهادی میتوانند به این صورت باشند

هشتگهای عمومی و کلمات کلیدی برند:

#برندمن(#mybrandname)   #لباس_زنانه      #مد_زنانه  #لباس_زنانه_جدید      #زنان_مجلسی    #مد_روز

هشتگها و کلمات کلیدی کتگوری محصول:

#جوراب_نخی   #جوراب_شلواری  #جوراب_نازک    #جوراب_زنانه       #جوراب_شلواری    #جوراب_مشکی

هشتگهای خاص محلی:

#تهران   #مد_تهران    #وبلاگ_مد_تهران
مجموعه تمام این هشتگها را در جایی ذخیره کنید. این کار زمانی که میخواهید یک عکس جدید را پست کنید به شما خیلی کمک می کند تا از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. لیست را بازکرده و از تمام هشتگهای مربوط به برند و محصول و محل مربوطه برای هرعکس استفاده کنید.
با پیدا کردن هشتگهای مرتبط و ذخیره کردن آنها، وقت بسیاری را صرفه جویی خواهید کرد و باعث افزایش engage و رشدِ تعداد فالوور هایتان را خواهید دید.
اگر از قبل در اینستاگرام فعالیت داشتید ولی از روش گفته شده برای انتخاب هشتگهایتان استفاده نکرده اید، برگردید و یک کامنت با هشتگهای جدید بگذارید و رشد فالوورهایتان را اندازه گیری کنید.
افرادی را که با شما سلیقه مشابه دارند، نسبت به اکانت شما علاقه نشان داده اند و یا با اکانهتای دیگر ارتباط دارند را فالو کنید
اینستاگرام به شما اجازه میدهد تا آدرس ایمیلتان را آپلد کنید.  با این روش هر زمان که یکی از این افراد به اینستاگرام شما وصل شوند به شما اطلاع داده می شود. میتوان هر فردی را که در یکی از شبکه های اجتماعی با وی ارتباط داریم به اینستاگرام وصل کرد.
اگر در کسب و کارتان رقیب قدرتمندی دارید، سراغ صفحه اینستاگرامش بروید و فقط افرادی را فالو و لایک کنید که پستهای مختلف رقیبتان را لایک کرده و کامنت گذاشته اند. این افراد فعال هستند و بیشتر بدردتان می خورند.

صفحات فیسبوک، یوتیوب، توئیتر، بلاگ و سایر شبکه های اجتماعیتان را با یک لینک به اینستاگرامتان مربوط کنید.

تصاویری مشابه تصاویر موفق و مردم پسندِ رقیبتان پست کنید

سراغ صفحه اینستاگرام رقیبتان بروید. ببینید کدامیک از پستهایشان بیشترین لایک و کامنت را دارد. سپس این پستها را به عنوان مدلی برای پستهای خودتان در نظر بگیرید. آنها را کپی نکنید، چون برای موفقیت در اینستاگرام باید اوریجینال باشید!. از پستهای موفق رقیب میتوان فهمید که چرا موفق شده اند. و میتوان فهمید مردم بدنبال چه چیزی هستند. با این روش میتوان فالوور بسیار زیادی پیدا کرد.

روزانه حدود یک الی دو پست بگذارید و این کار را هر روز انجام دهید

از ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل پستهایتان استفاده کنید

ابزاهایی شبیه Iconosquare یا Crowdfire به ما میگویند که عملکرد ما در اینستاگرام چطور بوده، چه پستهایی کار میکند، چه پستهایی جواب نمی دهد، چه پستهایی بیشترین فاللور را بدست آورده، چه روزهایی از هفته بهترین جواب را گرفته و غیره. با این روش میتوان پستهای موفق را تقویت کرده و پستهای ناموفق را ادامه نداد.
Crowdfire دراصل ابزاری برای بررسی شبکه های اجتماعی است، اپلیکیشن برای نصب برروی موبایل دارد و اپل را هم ساپورت میکند.
برای موبایلهای اپل یک اپلیکیشن دیگری هست به نام Followers که توسط شرکت Noapostroph3s  طراحی شده است. این اپلیکیشن به شما میگوید که فالوورهای جدیدشما چه کسانی هستند و چه کسانی شما را فالو کرده ، چه کسانی شما را فالو نمیکنند، و از بین آنهایی که فالو کردید چه کسانی فالوور شما شده اند.

مطالبی تصویری بگذارید و در آنها آدرس اینستاگرام و یا وبسایتتان را بگذارید

مثل Foundrmagazine  مطالبی تصویری پست کنید که با آنچه هستید مرتبط باشد. اسم اینستاگرام یا برندتان را در پستها اضافه کنید، حتی آدرس وبسایتتان را هم اضافه کنید.

با افرادی که سلیقه و محتوای مشابه با شما دارند همکاری کنید

منظورم این است که محصولات یکدیگر را بدون پرداخت هزینه تبلیغ کنید. نوعی همکاری متقابل. فرض کنید شما و شخص دیگر دو برن تکمیل کننده یکدیگر هستید که می خواهید فالوور بیشتری جمع کنید.  در این حالت هر دو نفر سود خواهید برد.

از بازدیدکنندها بخواهید تا با لایک کردن و یا جواب دادن به سوال شما در قرعه کشی شرکت کنند

به مردم دلیلی ارائه کنید تا engage شوند. از آنها بخواهید تا کاری انجام دهند. مثلا بگوئید برای دریافت پستهائی از این قبیل، ما را لایک کنید و یا از آنها سوالی بپرسید و بخواهید جواب دهند.
عکسهایی که در متن آنها از مردم خواسته شده تا لایکشان کنند، 89% لایک بیشتری میگیرند. و عکسایی که در آنها کلمه کامنت قرار دارد 21.94% کامنت بیشتری میگیرند.
WOW!!!   اگر از مردم چیزی را بخواهید، احتمال اینکه آن را انجام دهند به مراتب بیشتر می شود.

فالوورهای رقبایتان را بدزدید!!

همانطور که قبلا گفته شد، یکی از بهترین راهها برای جذب فالورهای جدید، جستجو در اکانت اینستاگرام نزدیکترین رقیبتان است.
در اینستاگرام رقیبتان بچرخید و با مخاطبان آن ارتباط برقرار کنید. این آدمها از قبل نسبت به کالای شما و یا کالائی شبیه کالای شما ابراز علاقه کرده اند. پس احتمال اینکه مشتری شما شوند زیاد است.  حال این سوال مطرح است که چگونه فالورهای رقیب را بدزدیم؟
میتوان فالورهای رقیب را با engage شدن با آنها دزدید. روشهای بسیار زیادی برای engage شدن با کاربران اینستاگرام وجود دارد و قطعا هرقدر بیشتر کار کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

از فیلترهای مناسب استفاده کنید

کاربران اینستاگرام به یک سری فیلترها بهتر از فیلترهای دیگر جواب می دهند. استفاده از این نوع فیلترها می تواند تاثیر زیادی در engament افراد داشته باشد. ده تا از  محبوبترین فیلترها عبارتند از:
Normal (no filter) – Clarendon – Juno – Lark – Ludwig – Gingham – Valencia – X-Proll – Lofi – Amaro
اما مهمتر از همه، فیلترهایی هستند که برای مخاطبان شما محبوبند. با استفاده از برنامه Iconosquare می توانید عملکرد فیلترهای مختلف را در اکانتتان ببینید. با این برنامه می توان میزانِ engagement و تعداد لایکهارا برای هر فیلترِ استفاده شده بدست آورد.

از ویدئو استفاده کنید

تاثیر ویدئو بر مخاطبین به مراتب بیشتر از یک عکس ساده است. با دوربین موبایل هم میتوان یک ویدئو ساخت. همچنین میتوانید از عکسهای موجود یک ویدئوی موثر بسازید. با این لینک متوانید با هزینه ناچیز عکسهایتان را به یک ویدئوی تبلیغاتی تبدیل کنید: تبدیل عکس به ویدئوی تبلیغاتی
لطفا نظرتان را در مورد این بلاگ بنویسید.
متشکرم
سوشابیز

در خبرنامه شرکت کنید و از آخرین تخفیف ها مطلع شوید

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

برای دیدن این دورۀ رایگان

مشخصات خود را وارد کنید

تماس باما