4614 446 (604) 1+

ارتباط با احمد تاج دینی

اینستاگرام برای کسب و کار (قسمت اول)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

مزایای اولیه اینستاگرام به عنوان محلی برای بیزینس:

  • با ارسال عکس و ویدئوی کالا میتوان دیگران را از کالائی که داریم مطلع کرد و مزایا و روش استفاده از آن را نمایش داد.
  • درعین حال می توان برند را به دیگران معرفی کرد تا دیگران بفهمند برند و کسب و کارتان چه کاری انجام میدهد.
  • دقیقا مشابه شبکه های اجتماعیِ دیگر، فرصت کاریِ ویروس گونه (Viral) در اینستاگرام وجود دارد. ممکن است این کار در ابتدا کمی سخت باشد، اما بعد از اینکه راه و روش ( و یا به اصطلاح سوراخ دعا) را پیدا کردید و توانستید با مشتریان و مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید، (مثلا آنها را سورپرایز کرده ویا بخندانید) احتمال اینکه آنها مطالب شما را با دیگران به اشتراک گذاشته، لایک کرده و به دوستانشان توصیه کنند زیاد خواهد شد. حال باید دید چطور میتوان از این فرصتها برای کسب و کار استفاده کرد.

باید (و حتما باید) عکسهایی بگذارید که مزایای کالایتان را نشان دهد. این نکته، اصل و اساس بیزینس شما است. پس اجازه دهید مصرف کننده ها بدانند شما در چه زمینه ای بهترین هستید. تمام عکسها و سرویسهایی که مشتری می تواند از آن بهره مند شود را پست کنید.
اینستاگرام محل بسیار خوبی برای انجام مسابقات و دادن جوایز است. یکی از روشها ی خوب در کسب و کار این است که یک کالا را انتخاب کنید، از طریق تمام اکانتهای شبکه های اجتماعی خود با مخاطبان ارتباط برقرار کرده و به آنها بگوئید تا عکسهای اینستاگرامی خلاق و روشهای خاص و متفاوتی که با آنها می توان از کالای شما استفاده کرد (یا اینکه کالای شما در آن هست) را پست کنند. از آنها بخواهید این کار را با یک هشتگِ خاص انجام دهند. به برنده یک کارت هدیه بدهید که بتواند کالای شما را خریداری کند.
در واقع با این روش مشتریانتان برای شما بازاریابی میکنند. آنها عکسها و ویدئوهای کالای شما را پست میکنند و تمام دوستانشان آن پستها را میبینند. در نتیجه شما به مخاطبانی دست پیدا میکنید که به مراتب تعدادشان از مخاطبان حاضر شما بیشتر است. به آدمهائی دست پیدا میکنید که فالوورِ مشتریان شما هستند.
همچنین میتوانید افرادی را پیدا کنید که مشتری واقعی کالای شما هستد. میتوانید با کلمات کلیدیِ مرتبط با صنعتِ خود، ویا کلمات مرتبط با کالایی که ارائه می کنید، مردم را پیدا کرده و ببینید که در مورد فلان کالا چه می گویند، یا اینکه چه چیزِ آن کالا برایشان جذاب است و از چه چیزی خوششان نمی آید. میتوانید به راحتی با مشتریان احتمالی خود ارتباط برقرار کنید.
شبکه های اجتماعی این فرصت را به شما می دهند که برای موسسه خود، شخصیت و Personilty ایجاد کنید و به مردم نشان دهید که این موسسه از انسانهای واقعی تشکیل شده ، انسانهایی که قلبأ به مشتری اهمیت می هند. پس این قسمت از مزایای ویژه اینستاگرام وشبکه های اجتماعی را فراموش نکنید. این روش یکی ار راههای پیشی گرفتن از رقبا است.
با جستجوی کلمات کلیدیِ مرتبط با کالا (و صنعتِ خود)، ویا جستجو در مورد برخی از کالاهای رقیبمان ببینید نظر مردم در مورد محصولات آنها چیست، چه چیزهائی را دوست ندارند و از چه چیزهائی خوششان می آید. میتوانید از این نظرات برای بهبود محصولاتِ خود کمک بگیرید.
با بررسی صفحه اینستاگرامِ رقیب ببینید که وی چگونه از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده میکند. ببینید چه نوع محتوائی را پست میکند که بیشترین ارتباط و Engagement را دارد. سپس از برخی از آن ایده ها استفاده کرده و با کمی بهبود برای اینستاگرام خود استفاده کنید.
بنابراین، اینستاگرام فقط برای بازاریابی نیست، بلکه فضای مناسبی است که میتوانید در آن رقبا را تحت نظر داشته تا نتایج به دست آمده را به نفع خود استفاده کنید.
مطالبی که گفته شد فقط قسمت کوچکی از مزایای اینستاگرام است. به شما پیشنهاد میکنم که خلاق باشید و متفاوت فکر کنید. اگر کار متفاوتی انجام دهید، دیگران به آن توجه کرده و آن را به خاطر خواهند سپرد.
بنابراین، از اطلاعات بدست آمده استفاده کرده و خودتان را از رقبایتان متمایز کنید. فراموش نکنید که اکانت شما در اینستاگرام یک اکانت بیزینس باشد. این کار را میتوانید در قسمت Setting  انجام دهید.
روی دکمه Switch to Business Profile  کلیک کنید. برای داشتن Business Accunt لازم است که از قبل در فیسبوک یک صفحه برای بیزینستان داشته باشید. اینستاگرام متعلق به فیسبوک است و داشتن اکانت در فیسبوک قسمتی از این پروسه است. ولی به کمک آن یتوانید اطلاعات بسیار زیادی را از فیسبوک به اینستاگرام انتقال دهید.
درنهایت (هنگام تنظیم صفحه اینستاگرام) به این نقطه می رسید که کدام صفحه فیسبوکتان را به اینستاگرام مرتبط کنید. اگر چند صفحه فیسبوک داشته باشید باید تصمیم بگیرید که کدام صفحه به اینستاگرام مرتبط شود. برای صرف جویی در زمان، به جزئیاتِ این کار نمی پردازیم.
یکی از راههای موفقیت این است که ببینیم دیگران در این مسیر چگونه پیش رفته اند.. پس اجازه دهید صفحه اینستاگرام چند تا از برندهای موفق را بررسی کنیم.
صفحه اینستاگرامتان را باز کنید و در قسمت Search کلمه Levi’s را تایپ کنید. می بینید که بیش از 3.6 میلیون فالوور دارد. به وضوح می بینید که اکثر عکسها، عکس محصولات این شرکت است. محصولاتی که کسی آن را بر تن کرده و یا عکس محصول به تنهایی است. اگر بر روی یکی از عکسها کلیک کنید می بینی که در زیر هر عکس یک زیرنویس وجود دارد. زیر نویسی در مورد کالا، مدل و جایی که میتوان از آن استفاده کرد. مثلا یکی از تصاویر،عکس دو مرد جوان با دوچرخه هایشان است. که با این عکس، لیوایز به مشتریان می گوید که این کالا ضدآب بوده و در عین حال تنفس کرده، عرق نمی کند، هوا در آن جریان دارد و در نتیجه احتمالا برای فعالیتهای فیزیکی شبیه دوچرخه سواری یا موتورسواری مناسب است.
لیوایز فقط عکس کالا را پست نمیکند، بلکه اطلاعاتی در مورد روشهای مختلف استفاده و کاربرد کالا را در اختیار مشتری میگذارد. در بالای صفحه اینستاگرام این شرکت هم آدرس وبسایت لیوایز هست که میتوانید کالا را از آنجا بخرید. با این کار لیوایز موفقیت چشمگیری پیدا کرد. لیوایز عکسهای بسیاری از مردمی که لباسهایش را بر تن دارند را با پیشنهاد کاربرد آن پست میکند.
حال برند Chobani را بررسی می کنیم، شرکت ماست بندی !!
من صفحه اینستاگرام این شرکت را دوست دارم. فالوورهای زیادی دارد. به اندازه لیوایز نیست، ولی برای خودش برند قابل توجهی است. اگر به پستهای این شرکت توجه کنید می بینید که ( غیر از انیمیشنهای جذاب) این پستها فقط عکسهای انواع ماست نیستند.. چون اگرقرار بود فقط عکس انواع ماست را پست کنند، بسیار خسته کننده می شد. منظورم این است که ماست ماست است ! مزه های مختلف دارد، اما معمولا خیلی متفاوت به نظر نمیرسند. در اینا می بینید که این شرکت چه کار می کند. این برند به شما می گوید که چگونه از محصولاتش استفاده کنید. غذاهای مختلفی را می بینید که از ماست در درست کردن آنها استفاده شده است. در اینجا سالاد، اسموتی و تعداد بسیار زیادی غذا می بینید که با ماست درست شده اند.
بسیاری از پستها حالت انیمیشن دارند که باعت جلب توجه بازدیدکننده میشود. پستها رنگارنگ هستند، آبی، سبز، زرد و قرمز.
این شرکت الگوی بسیار خوبی برای یادگیری است. در بالای صفحه یک لینک وجود دارد که شما را به وبسایتی متصل میکند که در آن انواع دستور طبخ غذا با ماست وجود دارد. روشی که این شرکت برای فروش ماست استفاده کرده است بسیار خلاقانه است. اگر قرار باشد کسی ماست بخرد، احتمالا ماستهای این شرکت را انتخاب خواهد کرد.
این شرکت فقط یک شرکت تولیدکننده ماست است، اما می بینید که از چه ایده های خوبی استفاده کرده است. تصاویر و انیمیشنهای ساده ای که در اینستاگرام گذاشته واقعا محشره !!!

اکثربرندهای معروف از یک تم رنگی مشخص در پستهایشان استفاده میکنند. اگر میخواهید تک و متفاوت باشید، با بررسی آنچه که شرکتهای موفق تا کنون انجام داده اند، مطمئنأ ، به پیشرفت چشمگیری در اینستاگرام دست پیدا خواهید کرد.

طوفان فکری برای پیدا کردن محتوای مناسب در کسب و کار

حال در مورد استراتژی های مختلف برای طوفان فکری در مورد اینکه چه محتوائی را برای خود انتخاب کنیم می پردازیم.
یکی از سخت ترین کارها، پیداکردن محتوا برای شرکتهای خدماتی است. اگر شما کالایی فیزیکی داشته باشید می توانید تصاویرِ مختلفِ کالا و تصاویر متنوع از کاربرد کالا را تهیه کرده و به نمایش بگذارید. اما این کار در مورد خدمات دشوارتر است. اجازه دهید در مورد روشهای مختلف برای پیدا کردن محتوا صحبت کنیم.
اول از همه، لیستی از تمام محصولات و سرویسهایی که ارائه می کنید تهیه کنید. سپس تمام مزایائی که کالا یا سرویس شما برای مشتری دارد را بنویسید. به روشهای مختلف و متفاوتی که از محصول شما استفاده می شود فکر کنید. سعی کنید تا آنجا که می توانید خلاق باشید. به عنوان مثال در مورد شرکت ماست Chobani، چیزی که من به آن فکر میکنم فقط خوردن ماست است. اما در صفحه اینستاگرامِ این شرکت، تصاویر بسیاری از غذاهای متنوع است که میتوان با ماست درست کرد. این نکته نیز مهم است که فکر کنید مردم چه زمانی هنگامِ استفاه از کالای شما خوشحال هستند.
مثلا فرض کنید یک شرکت لوله کشی دارید. اگر بخواهید به این فکر کنید که عکسهای خودتان را در حین لوله کشی در اینستاگرام بگذارید، فکر جالبی نخواهد بود. به این فکر کنید که هدف نهایی از استخدام یک لوله کش چیست؟
خوب، احتمالا داشتن آب در لوله ها است، آب به عنوان یک ماده حیاتی.
مرد به آب نیاز دارند. بنابراین سعی کنید ذهنتان را در برابر تمام ایده هایی که مردم می توانند در مورد آب داشته باشند باز بگذارید.
اگر من لوله کش بودم، عکس یک نفر را که در گرمای تابستان در حال ریختن آب خنک در لیوان است را پست میکردم. و یا خانواده ای که در حیاط و روی چمن در حال بازی هستند، در حالی که فواره آبیاری آب را پخش می کند .
بنابراین می بینید که مستقیما در باره کار پست گذاشته نمی شود. بلکه نتیجه نهایی کارتان مورد توجه قرار می گیرد.
از همه مهمتر: چه زمانی مهمترین زمانِ استفاده از کالا یا سرویس شماست؟ سعی کنید این لحضات راپیدا کنید.
به عنوان مثال شخصی را در نظر بگیرید که یک شرکت باغبانی و محوطه سازی دارد. این شخص در اینستاگرام بسیار فعال است. وی عکسهای بسیارچشمگیر از همه کارهائی که در مورد فواره، قسمت پیاده رو، باغ، مجموعه گلها و تمام محوطه سازیهائی که تاکنون انجام داده است را در صفحه اینستاگرامش به نمایش گذاشته است.
این نوع اکانت، اکانتی است که بسیاری از مردم آن را فالو میکنند. نه به خاطر اینکه حیاط و یا کار محوطه سازی دارند، بلکه به خاطر عکسهای زیبائی پست شده است. حال حدس بزنید اگر من برای منزلم به محوطه سازی نیاز داشته باشم چه اتفاقی می افتد؟ از آنجایی که هر روز این شخص را فالو میکنم، حتما برای انجام کارم با وی تماس خواهم گرفت.
یکی از کارهی دیگر که میتوان در مورد آن صحبت کرد، شغل نظافت و یا جمع آوری زباله است. اگر شما یک شرکتِ جمع آوری پسماند داشته باشید، چطور می توانید آن لحظه ها را پیدا کنید؟ عکسهای مربوط به درآوردن و خالی کردن زباله خیلی جالب نخواهد شد! شاید اگر عکسی بگذاریم که شخصی که در حال خالی کردن زباله است خندان باشد کمی کمک کند!
اما بعد از جمع آوری زباله چه اتفاقی می افتد؟ احتمالأ قسمتی از زباله بازیافت میشود. بنابراین پست کردن عکسهائی در مورد اینکه چوب و آهن و پلاستیک چگونه بازیافت میشوند میتواند ایده خوبی باشد. شاید بتوانید ایده هائی را پیاده کنید که به مردم چگونگی تفکیک زباله را آموزش دهد تا هنگام بازیافت دردسر کمتری داشته باشید. نشان دهید که این کار چطور به محیط زیست کمک می کند. درنتیجه، می توانید برای پستهایتان، کلِ حیط زیست را هدف قرار دهید. مثلا میتوانید عکس یک پارک زیبا و تمیز که هیچ زباله ای در آن وجود ندارد را پست کنید. سعی کنید منحصر به فرد و خلاق باشید. بدنبال زمانهایی بگردید که خاص بوده و آن لحضات به نحوی با سرویس و یا کالای شما در ارتباط هستند. نشان دهید که چگونه سود نهائی نصیب مصرف کننده می شود.

برای اینستاگرام، آن لحضات و آن شرایط فوق العاده هستند. بنابراین امیدوارم با توضیحاتی که داده شد بتوانید ایده هائی پیدا کنید که کالا و سرویس شما آن لحضات خاص را برای مشتری ایجاد می کند. مزایای کارتان را در اینستاگرام نشان دهید.

جهت یادآوری، عنوان مطالبی که در قسمت قبل گفته شد عبارتند از:

  • لیست محصولات و سرویسهایی که ارائه میکنید را یادداشت کنید
  • مزایای محصولات و سرویستان را بنویسید
  • روشهای مختلفی که میتوان از کالا یا سرویس شما استفاده کرد را لیست کنید
  • در چه زمانی مردم در استفاده از کالا و یا سرویس شما خوشحالند؟
  • چطور می توانید آن لحظات را ثبت کنید؟

ادامه این مطلب را میتوانید در قسمت دوم اینستاگرام برای کسب و کار مطالعه کنید.

در خبرنامه شرکت کنید و از آخرین تخفیف ها مطلع شوید

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

برای دیدن این دورۀ رایگان

مشخصات خود را وارد کنید

تماس باما