4614 446 (604) 1+

ارتباط با احمد تاج دینی

چگونه تگهای Shoppable را به پستها و استوریهای خود اضافه کنیم

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

تگهای قابل خرید اینستاگرام، تاثیر چشمگیری در کسب و کار آنلاین و خصوصا فروش کالا در اینستاگرام دارد

همانطور که میدانیم برای شروع باید:

  • اکانت اینستاگرامتان، یک Business Account باشد
  • در کشورهای مورد تایید فیس‌بوک باشیم
  • آخرین اپلیکیشن اینستاگرام بر روی موبایلم آن نصب شده باشد

iOS → App Store → Updates → Instagram
Android → Play Store → My apps and games → Instagram 

  • کالای فیزیکی بفروشیم و قوانین و استانداردهای فیسبوک را رعایت کنیم
  • در فیسبوک یک کاتالوگ محصول داشته باشیم

سپس باید پروفایل بیزینس اینستاگرام مان را به کاتالوگ فیسبوک کانکت کنیم. یک کاتالوگ در فیس بوک اساساً لیستی از محصولات شماست که برای فروش گذاشته اید ‌
روش های بسیاری برای ایجاد یک کاتالوگ محصول در فیس بوک وجود دارد از قبیل استفاده از بیزینس منیجر فیسبوک، از طریق صفحه فیسبوک، شاپیفای
زندگی را به خودتان سخت نکنید ساده ترین کار برای ایجاد کاتالوگ استفاده از Facebook page است.
برای انجام این کار ابتدا باید در صفحه فیسبوک بیزینس خود (Business Facebook Page) قسمتی برای Shop اضافه کنید. برای این کار:
Click Settings → Edit Page → Template → Shopping Template → Apply Template.

فقط حواستان باشد که از تمپلیت Shopping استفاده کرده باشید.
زمانی که این کار را انجام دادید یک دکمه Shopping به طور اتوماتیک در صفحه اصلی شما نمایش داده می شود. حال روی این Tab کلیک کنید.


وارد چنین صفحه ای خواهید شد:

هورا….! فروشگاهتان ساخته شد. در ابتدا این فروشگاه خالی است پس باید برای پر کردن فروشگاه، محصولاتتان را اضافه کنید.
در آینده می توانید محصولات جدیدتان را اضافه کرده، ادیت کنید، آن را از فروشگاه بردارید و یا اصلا چیزی در فروشگاه نفروشید.
توجه: بعد از اینکه کالایی را اضافه کنید باید درگاه خرید را فعال کنید که از طریق آن خریداران بدانند چگونه باید پرداخت کنند و واحد پول درگاه پرداخت تان معلوم شود. اگر تاکنون درگاه پرداخت را اضافه نکرده اید یک پنجره pop up به طور اتوماتیک ظاهر خواهد شد و در این قسمت باید طبق دستورات ارائه شده جلو رفته و روی دکمه next کلیک کنید تا پروسه تمام شود.
بعد از اتمام این قسمت می توانید محصولات تان را به کاتالوگ خود اضافه کنید! هر زمان که خواستید محصول جدیدی را به کاتالوگ اضافه کنید کافی است در قسمت Shop روی “Add Product” کلیک کنید. اضافه کردن کالا بسیار راحت است، باید تصاویر محصول (و یا حتی ویدئویی محصول) را اضافه کرده, توضیحات کالا را بنویسید، قیمت را مشخص کنید و یک لینک به صفحه Checkout قرار دهید.
در زمان فروش فوق العاده می توانید قیمت ها را تغییر دهید یا یک کالا را از کاتالوگتان بردارید‌. فقط فراموش نکنید بعد از زمان فروش فوق العاده قیمت کالا را تصحیح کنید!
همچنین در زمان فروش فوق العاده باید Discount و تخفیف را هم در کاتالوگ فیسبوک و هم در فروشگاه واقعی خودتان اعمال کنید.

سرانجام مطمئن شوید که به اندازه کافی از آن محصول در انبار خود دارید! در صورتی که به اندازه کافی کالا ندارید باید اطلاعات محصول را در بیزینس منیجر فیسبوک ادیت کنید. می توانید از این مقاله استفاده کنید.
زمانی که یک کالای جدید را به فروشگاه تان در فیسبوک اضافه می کنید این کالا باید به طور اتوماتیک در بیزینس منیجر فیسبوک شما ظاهر شود، برای دیدن این کالا:
Business Manager → Assets → Catalog
فراموش نکنید که کالای جدید فوراً در فروشگاه تان ظاهر نمی‌شود، بلکه ابتدا باید تحت بررسی قرار گیرد و بعد از تایید در فروشگاه فیسبوکتان نمایش داده خواهد شد.

  • منتظر بمانید تا تایید شوید

بعد از آن که ۵ مرحله گفته شده در بالا را اجرا کردید، برای آنکه بتوانید از ابزار Shopping و Product Tagging در اینستاگرام استفاده کنید باید اینستاگرام شما را تایید کند. این پروسه ممکن است چند ساعت تا چند روز طول بکشد، بنابراین به شما پیشنهاد می کنم صبور باشید! بعد از آنکه توسط اینستاگرام تایید شدید یک پیغام شبیه این از اینستاگرام دریافت می کنید:

بعد از آنکه این پیغام را دریافت کردید باید یک سری تنظیمات کوچک انجام دهید، پس وارد قسمت تنظیمات اینستاگرام شده
 Instagram Settings → Business Settings → Shopping → continue
در این قسمت کاتالوگی را که قبلاً در فیس‌بوک ایجاد کرده اید می بینید. برای ادامه کاتالوگ را انتخاب کنید: 


همین ‌.!!! حال می‌توانید محصولات خود را در پستهای اینستاگرامتان Tag کنید.
چگونه Tagهای Shoppable را در اینستاگرام پستهای خود اضافه کنیم
وقتی که زمان اضافه کردن تگ محصول به پست ها می رسد دو جور خبر برای شما دارم، یکی خبرهای بد و یکی خبرهای خوب. اجازه دهید با خبرهای خوب شروع کنم.
خبر خوب اینکه برای اضافه کردن تگهای Shoppable لازم نیست پست جدیدی بسازید، بلکه کافی سراغ پست های قدیمی خود رفته و روی دکمه “Edit” کلیک کنید و تگ محصول را به تصاویرتان اضافه کنید.
خبر خوب دیگر اینکه قبلا نمی توانستید پستهای Shoppable را در اینستاگرام تبلیغ کنید، اما اکنون میتوانید از این مزیت استفاده کنید.
و خبر بد اینکه نمی توانید به طور همزمان از تگ اکانتهای دیگر و تگ محصولات خود در یک پست استفاده کنید. بنابراین هنگام اضافه کردن تگ محصولات باید از قبل تصمیم گیری کنید. 
به طور خلاصه تک کردن محصول در اینستاگرام دقیقا شبیه تگ کردن افراد در یک پست معمولی است. یعنی بعد از این که تصویر خود را آپلود کردید و کپشن اینستاگرام را نوشتید باید روی Tag Products  کلیک کنید. در این مرحله تصویری را که می‌خواهید محصولتان را در آن تگ کنید میبینید و میتوانید آن محصول را از کاتالوگ محصولاتی که قبلاً در فیسبوک اضافه کرده‌اید انتخاب کرده و در این تصویر آن را tag کنید.


قبل از آنکه محتوا را پست کنید میتوانید با کلیک کردن بر روی “Preview Tagged Products” ، پیش نمایش آن را ببینید. در صورتی که همه چیز درست به نظر می رسد روی دکمه Publish کلیک کنید. حال همه می‌توانند کالاهایی که در پستتان قرار داده‌اید مستقیماً از شما خرید کنند. به هر حال بد نیست کمی در مورد نحوه خرید کاربران در اینستاگرام توضیح دهم.
کاربران چطور در اینستاگرام خرید می‌کنند؟
اکنون که تگ های خرید را در اینستاگرام فعال کردید منطقی به نظر می رسد از خودتان بپرسید “مسیر خرید کاربران چگونه طی می شود؟”
جواب در یک جمله: “به سادگی”
زمانی که کاربری یک پست Shoppable را میبیند، همیشه یک نقطه سفید بر روی کالایی که تک شده از خواهد دید و همچنین یک کیف خرید در پایین سمت چپ بدین ترتیب کاربر متوجه می شود که اقلام موجود در این پست قابل خرید هستند. اگر یوزر بر روی تصویر تب کند تگهای قیمت ظاهر خواهند شد.

مرحله بعد بسیار ساده است. بر روی تک کالایی که مورد نظرتان است کلیک کرده و اینستاگرام شما را به صفحه محصول مرتبط با آن کالا می فرستد. این صفحه محصول در داخل پلتفرم اینستاگرام قرار دارد و بسیار شبیه پست های متداول اینستاگرام با یک CTA در پایین آن است.

و اگر کمی پایین بروید احتمالاً می توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با محصول مشاهده کنید. در پایین صفحه محصولات دیگری را که در همان پست با این کالا تگ شده اند را خواهید دید و می توانید بر روی آنها نیست کلیک کنید و مشخصات و قیمت آنها را نیز ببینید.

و CTA آبی رنگ جایی است که کاربر بعد از کلیک کردن بر روی آن به سمت صفحه چکاد هدایت می شود دیجی کالا در این قسمت خریداری خواهد شد.
بعد از آنکه کالا به سبد خرید کاربر اضافه شد کافیست بر روی دکمه X در قسمت بالا سمت راست کلیک کرده و به صفحه اینستاگرام برگردد. به همین سادگی! ?
 استوری های Shoppable در اینستاگرام
اگر میخواهید از تمام امتیاز های اینستاگرام برای فروش محصول استفاده کنید باید از استوری های اینستاگرام نیز کمک بگیرید.
استوری های قابل خرید اینستاگرام ابزاری است که از سال ۲۰۱۸ در اختیار کاربران قرار گرفته است و بعد از آن زمان به طرز چشمگیری مورد استفاده قرار گرفتند. حتی اگر تعداد فالوور های شما کمتر از 10K باشد می توانید از این مزیت استفاده کنید.


همانطور که از مثال فوق می بینید میتوانید با استیکرهای Shoppable کالای تان را در استوری ها عرضه کنید. زمانی که یک کاربر بر روی استیکر کلیک کند به صفحه محصول هدایت می شود. 
اضافه کردن استیکر به استوری های اینستاگرام کار بسیار ساده‌ای است کافیست این مراحل را انجام دهید:

  • محتوایی که کالای شما در آن قرار دارد را برای استوری انتخاب کنید
  • روی آیکون “Stickers” کلیک کنید
  • استیکر “Product” را انتخاب کنید
  • کالای مربوطه را از کاتالوگ محصولتان انتخاب کنید، کاتالوگ به طور اتوماتیک بعد از اینکه اکانت شما مورد تایید اینستاگرام قرار گرفته باشد ظاهر خواهد شد.

نتیجه
ملاحظه کردید که پستهای قابل خرید در اینستاگرام چگونه کار میکند.
این مزیت می تواند زندگی آنلاین بیزینس ها را تغییر دهد و به طرز چشمگیری فروش محصولات به کاربران اینستاگرام را افزایش میدهد.

از اینجا به بعد به شما بستگی دارد. آیا دوست دارید تگهای Shoppable اینستاگرام را فعال کنید؟

برای من کامنت بگذارید و نظرتان را بنویسید.

در خبرنامه شرکت کنید و از آخرین تخفیف ها مطلع شوید

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

برای دیدن این دورۀ رایگان

مشخصات خود را وارد کنید

تماس باما