4614 446 (604) 1+

ارتباط با احمد تاج دینی

چکار کنیم تا اینستاگرام ما را برای Instagram Shopping و Product Tagging تایید کند

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

استفاده از ابزار Instagram Shopping و Product Tagging مزیتی بسیار قدرتمند برای کسب و کارها

به کمک ابزار جدید shopping در اینستاگرام می توانید در هر پست تا ۵ کالا را تگ کنید همچنین می توانید در هر carousel تا ۲۰ کالا را تگ کنید.
اگر این توانایی را در اکانت اینستاگرام خود فعال کنید خریداران شما می توانند به قیمت محصولات و همچنین توضیح های مربوط به محصول شما از طریق دکمه shop در پلتفرم اینستاگرام دسترسی داشته باشند.
 از طرف دیگر با این مزیت در واقع شما فروشگاه جدیدی در اینستاگرام برای خود ساخته اید.

اما گاهی اتفاق می‌افتد که Instagram shopping و product tagging توسط اینستاگرام تایید نمیشود و شما متوجه نمی شوید مشکل از کجاست.
در این مقاله  قدم به قدم به شما نشان می دهد که چگونه این مشکل را رفع کرده و product tagging را فعال کنید.
آیا برای Instagram shopping و product tagging تایید نشده اید؟
این دو مزیت قدرتمند یعنی، Instagram shopping و product tagging به شما اجازه می دهد تا محصولاتتان را در پست های اینستاگرام تگ کرده و آنها را به وب سایتتان لینک کنید، در نتیجه کاربران می توانند با چند کلیک از شما خرید کنند. کاربر های اینستاگرام می توانند بدون اینکه از اپلیکیشن اینستاگرام خارج شوند محصولات شما را دیده، آنها را خریداری کرده، یا کالای شما را save کنند تا در آینده به آن مراجعه کنند.
هرکس که محصولاتش را از طریق یک وب سایت میفروشد می تواند برای product tagging در اینستاگرام اقدام کند.

 

اینستاگرام بستر بسیار مناسبی برای کسب و کارهای آنلاین است و اگر کسب و کاری از ابزار product tagging و Instagram shopping استفاده نکند فرصت بسیار خوبی را برای مارکتینگ از دست داده است.
اگر برای استفاده از این دو مزیت مورد تایید قرار نگرفتید واقعاً نمی توان فهمید که مشکل از کجا است. تنها پیغامی که می گیرید یک پیام از پیش تعریف شده است که به شما می گوید اکانت شما مورد تایید قرار نگرفته و قوانین و مقررات اینستاگرام را مطالعه کنید.
اگر برای تگ کردن محصولات مورد تایید قرار نگرفتید باید قوانین اینستاگرام را مطالعه کنید و مطمئن شوید که کسب و کار شما با قوانین اینستاگرام تناقض نداشته باشد.

اینستاگرام پیشنهاد های خیلی خوبی برای حل مسائلی که کاربران با آنها مواجه می شوند ارائه می‌کند، اما متاسفانه در رابطه با تگ کردن و فروش محصول اطلاعات مفیدی را در اختیار مردم نمی‌گذارند، که این کار باعث خستگی و نتیجه نگرفتن کاربران می شود.
اگر شما هم ساعت ها درگیر این مشکل بوده اید در این مقاله راه‌حل قدم به قدم برای غلبه بر این مسئله را به شما ارائه می کنم.  ‌
توجه داشته باشید که برای تایید شدن توسط اینستاگرام باید وب سایتی داشته باشید که محصولات تان را در آن به فروش برسانید.
توجه: قبل از آنکه این مراحل را انجام دهید توجه داشته باشید که باید به طور موقت اکانت تان را از حالت بیزینس به حالت پروفایل پرسنل تغییر دهید. زمانی که این کار را انجام دادید اینستاگرام به شما پیغام می دهد که دیگر نمی توانید پست هایتان را پروموت کرده و دیگر به ابزار Insights برای پست های بعدی دسترسی نخواهید داشت. اما به نظر داشته باشید که هر زمان که بخواهید می توانید به حالت اکانت بیزینس برگردید. شما باید برآورد کنید که آیا تایید شدن برای اینستاگرام شاپینگ ارزشش را دارد که اکانت تان را به طور موقت به حالت پرسونال برگردانید یا خیر؟

1# – اکانت اینستاگرام تان را از صفحه فیس بوک و بیزینس منیجر جدا وDisconnect کنید
اولین قدم برای اینکه کار را از اول شروع کنید این است که اکانت اینستاگرام از صفحه فیسبوک  و بیزینس منیجرشما جدا شود. و همچنین باید پروفایل شما به حالت پرسونال تغییر کند. در اینجا به شما توضیح می دهد که چگونه می توانید این کار را انجام دهید.
جدا کردن پیج فیسبوک از اکانت اینستاگرام
برای جدا کردن پیج اینستاگرام از اکانت اینستاگرام در قسمت بالا سمت راست روی قسمت منو کلیک کرده سپس وارد ستینگ شوید و این مراحل را اجرا کنید:
 Settings > Account > Linked Accounts > Facebook و سپس روی Unlink Account کلیک کنید:

جدا کردن اکانت اینستاگرام از تنظیمات فیس بوک پیج
همچنین باید ارتباط اکانت اینستاگرام از تنظیمات صفحه فیسبوک تان قطع کنید.
برای اینکار صفحه فیس بوکتان را باز کرده و روی قسمت Settings در بالای صفحه کلیک کنید و بعد از آن در قسمت منوی سمت چپ، Instagram را انتخاب کنید.

به سمت پایین صفحه رفته و روی دکمه Disconnect کلیک کنید.

اکانت اینستاگرام را از حالت بیزینس به پرسنل تغییر دهید
حال باید اکانت اینستاگرام را از حالت بیزینس به حالت پرسونال تغییر دهید همانطور که قبلاً گفتم احتمال دارد بعضی از اطلاعات شما در این مرحله از بین برود.
برای این کار بر روی آیکون همبرگر روی پروفایل اینستا کلیک کرده سپس Account را انتخاب کنید و بر روی Switch to Personal Account  کلیک کنید.

اکانت اینستاگرام تان را از بیزینس منیجر فیسبوک پاک کنید
همچنین باید اکانت اینستاگرام تان را از بیزینس منیجر فیسبوک پاک کنید. برای این کار وارد بیزینس منیجر شده و سپس به Business Settings وارد شوید. در قسمت چپ صفحه بر روی  Accounts بروید و روی Instagram Accounts کلیک کنید‌. در این قسمت اکانت اینستاگرامی را که می‌خواهید پاک کنید را انتخاب کنید.

 2# – تنظیم صفحه فیسبوک برای Shopping
حال باید مطمئن شویم که صفحه بیزینس فیسبوک ما از تمپلیت درستی استفاده می کند. خیلی از کسانی که صفحه فیسبوک دارند این صفحه را به صورت یک پیج عمومی بیزینسی تنظیم کرده اند. اما اگر بخواهید برای تگ کردن محصول در اینستاگرام مورد تایید قرار گیرید باید از تمپلیت Shipping برای صفحه بیزینس فیسبوکتان استفاده کنید.
برای این کار  در صفحه فیسبوک وارد قسمت Settings شوید‌. در منوی سمت چپ Templates and Tabs را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Shopping کلیک کنید.
اگر تمپلیت دیگری را انتخاب کرده‌اید بر روی دکمه Edit کلیک کرده و تمپلیت Shopping را جایگزین تمپلیت قبلی خود کنید.

3#  – پروفایل اینستاگرام تان را به حالت بیزینس برگردانید
بعد از چند روز پروفایل اینستاگرام تان را باز کرده و از حالت پرسونال به حالت بیزینس برگردید. اما هنوز نباید صفحه فیس بوک تان را به اکانت اینستاگرام متصل کنید این کار را باید در مراحل بعدی انجام دهید.

نکته: معمولاً بعد از اینکه پروفایلتان را به حالت بیزینس برگردان دید فیسبوک به طور اتومات اکانت اینستاگرام تان را وارد بیزینس منیجر می کند. اگر چنین اتفاقی افتاد نگران نباشید. تا زمانی که اکانت فیسبوکتان را به اکانت اینستاگرام کانکت نکنید این کار باعث می شود که برای Instagram shopping تایید نشوید.
4# – در بیزینس منیجر فیسبوک کاتالوگ محصولات خود را به طور دستی تعریف کنید
بسته به پلت فرمی که برای وب سایت تان از آن استفاده می‌کنید, روشهای متفاوتی برای اتصال کاتالوگ محصولات به بیزینس منیجر وجود دارد. با توجه به کاری که در مرحله یک انجام دادیم و همه چیز اینستاگرام را از بیزینس منیجر و فیسبوک جدا کردیم، می توان از این روش دستی برای همه پلتفرم ها استفاده کرد تا کاتالوگ محصولاتمان را در فیس‌بوک تعریف کنیم‌.
مثلاً اگر از پلتفرم شاپیفای برای فروش محصولات استفاده می کنیم ابتدا باید اپلیکیشنهای Facebook Shop app  و Instagram shopping app را پاک و غیر فعال کنیم. نباید چیزی به محصولات ما شده باشد.
اینستاگرام اطلاعاتی را تایید می‌کند که با روشی که خودش دوست دارد نمایش داده شده باشند. به عنوان مثال اینستاگرام دوست ندارد titleهای محصول با حروف بزرگ و caps نشان داده شده باشند. اگر محصولات شما با این روش تعریف شده باشند اینستاگرام محصولات شما را برای تک شدن تایید نمیکند.
اینستاگرام همچنین دوست ندارد و در قسمت توضیحات محصول لینکی به محصول دیگر وجود داشته باشد. در واقع می خواهد تمام توضیحات محصول کاملاً بیانگر عکسی باشد که برای کالا گذاشته اید. 
اگر سایز های مختلف و رنگهای متفاوت برای محصولتان دارید که به طور صحیح در وب سایتتان تعریف نشده اند و یا توضیحات درستی ندارند، اینستاگرام شما را جریمه کرده و نمی‌گذارد محصولات شما دیده شوند‌.
هر چیزی می تواند باعث شود که اینستاگرام به شما اجازه ندهد محصولاتتان را تگ کنید، چیزهایی از قبیل روشی که محصولتان را لیست می کنیم، نوع نامگذاری محصول، مشکلاتی با قیمت گذاری، فراموش کردن افزودن قیمت کالا، تنوع و variation محصول، سایزهای مختلف کالا، رنگ بندی و تنوع رنگ و چیزهایی از این قبیل.
نکته: اگر کاتالوگ محصولات تان را با استفاده از اپلیکیشنی که کاتالوگ فیسبوک را ،در بیزینس منیجر، به پلتفرم شما وصل می‌کند تعریف کرده اید و مطمئن نیستید که برای این لیستینگ و محصولات شما مشکلی وجود دارد یا نه می‌توانید وارد Catalog Manager شوید و به Diagnostics توجه کنید.

اگر کاتالوگ محصولات شما مسئله ای داشته باشند می توانید در این قسمت آن را مشاهده کنید و میتوانید بفهمید چرا اینستاگرام نمی گذرد محصولات شما tag شوند.

می‌بینید که ممکن است استفاده کردن از اپلیکیشن های مختلف باعث شود مشکلات بیشتری برای شما به وجود آید‌ بنابراین برای شروع بهتر است که کاتالوگ محصولات خود را به صورت دستی وارد کنید و بهترین محصولاتی را وارد کنید که مطمئن هستید اطلاعات آن ها درست است. بعد از اینکه از این قسمت به شدید می‌توانید برای تاییدیه Instagram shopping و  Instagram tagging اقدام کنید.
کاتالوگ فیسبوکتان را بسازید
برای ساختن یک کاتالوگ به صورت دستی در اینستاگرام، وارد Business Manager شوید و Catalog Manager را پیدا کنید. سپس بر روی Create Catalog کلیک کنید.

مطمئن شوید که در قسمتی که بیزینس خود را تعریف می کنید، E-commerce را انتخاب کرده باشید.

سپس Add Products Manually انتخاب کنید

توجه داشته باشید که حداقل نه محصول در کاتالوگ محصولات تابان در فیسبوک داشته باشید تا توسط اینستاگرام برای product tagging مورد تایید قرار گیرید.
در صورتی که کالای شما چند سایز و یا چند رنگ داشته باشد هر سایز و یا هر رنگ است دید فیس‌بوک یک محصول به حساب می آید. بنابراین اگر شما ۴ تیشرت پرفروش در سایزهای مختلف (small, medium , large)  و این محصولات در تورنگ ارائه می شوند در نتیجه از دید فیسبوک شما ۲۴ محصول خواهید داشت.
در صورتیکه تعداد کالا های شما خیلی زیاد است و آپلود کردن آنها به صورت تصدی مشکل است، کمی استراتژیک فکر کنید و محصولاتی را آپلود کنید که بازده بیشتری برای شما داشته باشند.
5# – ستاپ کردن Commerce Manager از داخل Facebook Business Manager
برای اینکه فروشگاه شما در فیس بوک شروع به کار کند و توسط اینستاگرام مورد تایید قرار گیرد باید Commerce Manager را تنظیم کنید.
برای این کار وارد بیزینس منیجر فیس‌بوک شده و روی Commerce Manager کلیک کنید.

از اینجا به بعد پیشنهاد های فیس بوک را دنبال کنید. برای اینکه مورد تایید قرار گیرید، فیسبوک از شما اطلاعات بانک، مشخصات شرکت، EIN، آدرس محل بیزینس و اطلاعات مهم دیگری را از شما می پرسد تا یقین پیدا کند محصولات و فروشگاه شما واقعی و شرکت شما قانونی است. 

6# – کاتالوگ فیسبوکتان را به فروشگاه فیسبوک ( Facebook Shop) متصل کنید
بعد از اینکه کاتالوگ فیسبوک تان را به طور دستی ایجاد کردید باید کاتالوگ را به Facebook Shop کانکت کنید.
سپس بر روی کاتالوگ مورد نظرتان کلیک کردید فیس بوک شما را به صفحه Use Case مربوط به آن کاتالوگ هدایت می کند.
در این قسمت به دستوراتی که فیس بوک در قسمت Facebook Page Shop به شما داده است توجه کنید و آنها را اجرا کنید.

عد از اتمام این قسمت، برای اینکه کاتالوگ شما در قسمت Facebook Shop (در بیزینس پیج شما) نمایش داده شود باید حدود ۵ الی ۱۵ دقیقه تأمل کنید.
اگر مطمئن نیستید که تمام مراحل را به طور صحیح اجرا کرده‌اید می‌توانید بر روی دکمه Shop در بیزینس پیج تان کلیک کنید. اگر همه کارها را درست انجام داده باشید و محصولات شما در این قسمت نمایش داده می شود.
7# – تنظیم کردن دکمه Shop now بر روی صفحه Facebook Business Page
اکثر مردم این قسمت را فراموش می کنند. چرا که هیچ کجای اینترنت به شما گفته نشده است که قبل از اینکه بخواهید برای Product Tagging توسط اینستاگرام مورد تایید قرار گیرید، باید این قسمت را اجرا کنید. 
تنها کاری که باید انجام دهید، اضافه کردن یک دکمه خرید زیر تصویر header صفحه فیسبوکتان است.

برای اضافه کردن این دکمه، صفحه فیسبوک تان را باز کرده و روی Add a Button کلیک کنید. همچنین می توانید روی دکمه ای که در حال حاضر در صفحه وجود دارد کلیک کنید. (Existing Button).
در پنجره ای که ظاهر می شود، Ship with you را انتخاب کنید.

در این قسمت فیسبوک از شما سوال می کند که آیا میخواهید کاربران از وب سایت شما خریداری کنند یا از فیسبوک. در نظر گرفتن این نکته مهم است که را Shop On Your Page را انتخاب کنید و Website Link را انتخاب نکنید.

8# – پیج فیسبوک تان را به پروفایل بیزینس اینستاگرام و Facebook page settings کانکت کنید
حال برای اتصال مجدد صفحه فیس بوک به اکانت اینستاگرام میتوان آماده هستید. اما قبل از انجام این کار مطمئن شوید که آخرین آپدیت اینستاگرام را بر روی تلفن موبایل تان نصب کرده باشید. اگر آخرین آپدیت اینستاگرام را نصب کرده باشید ممکن است مجددا اینستاگرام به شما اجازه ندهد محصولتان را تگ کنید.
باید مطمئن شوید که صفحه فیسبوک شما در دو قسمت از اپلیکیشن اینستاگرام به اکانتتان کانکت شده باشد:

  •  Settings > Account > Linked Accounts > Facebook
  • و همچنین در قسمت Edit Profile

 

 در مرحله بعد باید از طریق فیسبوک اکانت اینستاگرام تان را به صفحه فیسبوک تان متصل کنید.
برای این کار صفحه فیسبوک تان را باز کرده و روی قسمت Settings کلیک کنید. در قسمت سمت چپ اینستاگرام را انتخاب کرده و روی Connect Account کلیک کنید. ‌

از کجا بفهمیم که برای Instagram shopping تایید شده‌ایم
کانکت کردن مجددا اکانت اینستاگرام آخرین قدم برای اقدام مجدد ثبت نام است. حال باید صبر کرد. پروسه تایید شدن ممکن است چند ساعت تا چند روز طول بکشد و در برخی موارد حتی دو هفته طول کشیده است تا یک اکانت توسط اینستاگرام تایید شود. اگر بعد از چند هفته جوابی نگرفتید به اکانت فیسبوک خود سر بزنید و ببینید مشکل چیست همچنین می توانید برای اینستاگرام پیغام بفرستید.
یکی از مواردی که پیش می‌آید این است که بعد از انجام مراحل فوق، میخواهید برای ثبت نام shopping اقدام کنید، هنوز پیغام Not Approved را بر روی صفحه موبایل تان می بینید. در این مورد با فیسبوک تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید. گاهی، حتی بعد از اجرای مراحل گفته شده، اینستاگرام به طور کامل و صحیح Reset نمی شود.
خدمات مشتریان فیسبوک فوق العاده است. به شما پیشنهاد می کنم از طریق سرویس messenger chat با آنها تماس بگیرید. به سرعت به شما پاسخ می گویند و در کمتر از یک روز مشکل شما حل می شود. 
اگر در قسمت بالای پروفایل بیزینس اینستاگرام تان یک نوتیفیکیشن با عنوان “Start Tagging Now” مشاهده کردید بدین معنی است که برای Instagram Shopping تهیه شده اید. و اگر چنین پیغامی را ندید، وارد Settings شده سپس وارد Business و بعد روی دکمه Shopping کلیک کنید و در آنجا کاتالوگ محصولات تان را انتخاب کنید و آن را به اکانت اینستاگرام تان کانکت کنید .

نکته مهم: بعد از این که اینستاگرام شما را برای تگ کردن محصولات تایید کرد، حتماً در ابتدا کاتالوگ محصولاتتان را به طور دستی و manual وارد کنید. چون مواردی پیش آمده است که اکانت اینستاگرام به کاتالوگ قدیمی کانال می شود. برای جلوگیری از این اتفاق حتماً کاتالوگ محصولات تان را به طور دستی و manual  تعریف کنید.
نتیجه
زمانی که اینستاگرام شما را برای تگ کردن محصول تایید نمی کند کار پر دردسری را در پیش رو خواهید داشت. امروزه بیش از ۷۰ درصد خریدارها برای پیدا کردن محصول مورد نظرشان در اینستاگرام می چرخند تا قبل از خرید، اطلاعات بیشتری از برند مورد نظر کسب کنند.
اگر درخواست شما برای Instagram shopping مورد تایید قرارنگرفت مراحل گفته شده و قدم به قدم اجرا کنید سپس مجدد برای اینستاگرام شاپینگ اقدام کنید تا اینستاگرام شما را تایید کند.

در خبرنامه شرکت کنید و از آخرین تخفیف ها مطلع شوید

مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

برای دیدن این دورۀ رایگان

مشخصات خود را وارد کنید

تماس باما