مردم در سال جدید به دنبال چه چیزی هستند؟

بهترین راهنمایی من برای رشد کسب و کارها در سال جدید

در این ویدیو به این سوال که چه چیزی مد و Trend میشه و اینکه امسال چکار باید کرد جواب داده ام

حتما ویدیو را تا آخر ببینید

لطفا کمی صبر کنید تا ویدیو بارگذاری شود

اگر کسی از من سوال کند که امسال چه چیزی مد و ترند است، در پاسخ میگویم که به احتمال بسیار زیاد، مردم به دنبال سرویس ها و کالاهای تخصصی تر هستند. کالاهایی که در یک بازار خاص hyper specific باشند.

 یعنی مردم به جای آنکه به دنبال جواب های عمومی و کلی باشند بیشتر به دنبال راه حلهای کاملاً تخصصی خواهند بود. مردم به طور تخصصی به دنبال کسانی هستند که چیز متفاوتی ارائه کنند. میخواهند بدانند که آن شخص کیست، چه چیزی ارائه می کند و چه بازار خاصی را پوشش میدهد. 

شما که در بازار و مارکتینگ هستید احتمالاً بارها این جمله را شنیده اید که نیش (Niche) خود را پیدا کنید. 

اما اگر با این کلمه آشنا نیستید به طور خلاصه باید بگویم منظور از نیش، کالا و سرویسی است که به یک تعداد بسیار محدود از یک مارکت خاص سرویس می دهد و به این افراد مرتبط است.

 منظور آن است که شما نمی توانید محصولی داشته باشید که برای همه مناسب باشد بلکه محصولی را ایجاد می کنید که آن قشر کوچک و خاص نمی توانند در مقابل آن مقاومت کنند و به آن احتیاج دارد.

 یکی از بزرگترین اشتباهاتی که تازه کارها در بیزینس انجام می‌دهند آن است که سعی می‌کنند در یک بازار بزرگ مخاطبین زیادی را هدف بگیرند به جای آنکه نیش و بازار خود را محدود و تخصصی کنند.

 من کاملا میفهمم زمانی که می خواهید یک بیزینس را شروع کنید به دنبال افراد بیشتری می گردید و می خواهید تا جایی که ممکن است برای خود مشتری پیدا کنید و متوجه هستم که تمرکز کردن بر روی تعداد محدودی از مشتریان و کوچک کردن دامنه انتخاب کمی ترسناک به نظر می رسدچون همه فکر میکنند مشتری یعنی سود و هرچه تعداد مشتریان بیشتر باشد، سود بیشتری خواهیم برد. اما این تفکر کاملا درست نیست.